Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Vampire Diaries - Upíří Deníky

20. 3. 2010
The Vampire Diaries - Upíří deníky

Nové tváře, noví upíři, nový příběh, nový fenomén.
Elena Gilbertová se cítí zdrcena po tom, co jí zemřou rodiče při pádu auta ze starého mostu Old Wickery Bridge do řeky. Naštěstí přichází do města Fells Church nová tvář.
Záhadný, ale přesto velice sexy, nový kluk Stefan Salvatore se přihlašuje na místní střední školu a Eleně začíná nový život.
Zamiluje se, ale na scénu brzy přichází Damon Salvatore, Stefanův bratr, jehož temná aura Elenu velice znepokojuje. Něco kolem dvou bratrů není v pořádku a nedokáže si vysvětlit ty zkoumavé pohledy, které na ni oba vrhají.
Je jasné, že Damon po Eleně touží, a přísahá jí, že ji dostane, ta ale miluje Stefana.
Poté odhalí jeho tajemství. Stefan je upír.
Nejprve propadá strachu, poté však láska zvítězí a její volba jí převrátí život navždy.
Po sérii temných událostí, jako je skoro odhalení Stefanovy totožnosti na veřejnosti,  Stefanův útok na studenty a následný bratrský boj na život a na smrt, nebo pádu jejího auta do rozbouřené řeky, zemře. Znovu však povstane z krve Stefana a Damona a stane se z ní upír.
Než se dokáže smířit se svou novou temnou stránkou, musí čelit nové hrozbě. Kathryn, dávná láska obou bratrů se po své předstírané smrti, která měla oba bratry smířit, vrací, naprosto zbavená schopnosti uvažovat jako dospělý a chce zabít Stefana, Damona i Elenu.
Setkávají se v staré pohřební kobce a bojují na život a na smrt. Nakonec se Elena pro záchranu svého města oětuje a při útoku na Kathryn ji spálí slunce.
Stefan je zdrcen a odjíždí z města.
Začínají se však dít další divné vraždy. Elenin duch zůstal mezi nebem a zemí, aby předal poselství o blížící se katastrofě v podobě Klause, upíra, co stvořil Kathryn, a vybral si toto město na svůj teror.
Nakonec s pomocí Stefana, Damona , duchů padlých vojáků za Občanské války vedených Elenou a Eleniných kamarádek Bonnie a Meredith jeho útok odrazí.
Stefanův zoufalý výkřik vrátí Elenu do světa živých a město je zachráněno.
Alespoň prozatím...

ObrazekPrvní kniha - Probuzení (Stefan na obálce)

ObrazekDruhá kniha - Souboj (Kathryn na obálce)

ObrazekTřetí kniha - Zášť (Elena na obálce)

ObrazekČtvrtá kniha - Temné shledání (Damon na obálce)


Další knihy by měly následovat někdy v příštím roce.

Nedávno v USA vyšel další díl "TVD" : "Shadow Souls".

ObrazekBudou "Upíří Deníky" oponentem "Twilight ságy"? Který upíří příběh bude světovým bestsellerem? Rozhodněte, kteří upíři vedou. Stefan nebo Edward? Elena nebo Bella? Damon nebo Jacob? Prosím o Vaše názory do komentů.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

upiri deniky

(viktorka pavlinova, 7. 1. 2014 16:34)

sleduji upiri deniky každý den a vždycky se tesim na další dil , a rozhodne twajlajt saga je nejohrsi , a musim uznat ze to dejmonovi s elenou moc sekne. a taky musim uznat ze dejmon je moc sexi.

upiri deniky

(nela lanska, 7. 1. 2014 16:28)

upiri deniky jsou proste nejlepší a twajlajt saga je blba

noc s kometou

(petra grundzová, 7. 12. 2013 12:08)

mislim že katherine je lepší neš elena

Vyměnit Elenu a Katherine

(Katushkaa, 16. 6. 2011 17:12)

Já bych teda řekla, že by se měly Elena a Katherine vyměnit. I v knize je, že Elena má tmavší obočí a řasy. A Katherine je měla světlejší. Tady to ale vidím přesně naopak......

Re: Vyměnit Elenu a Katherine

(rosemary20, 25. 9. 2012 11:22)

tak nejak taky bych rekla.ale co mi fakt vadi je to,ze v knizce vypadaji uplne jinak nez ve filmu vis co tim myslim zejo.

Re: Re: Vyměnit Elenu a Katherine

(Kačka, 8. 11. 2012 20:14)

Přesně,taky mi to hrozně vadí.

budou nebo ne?

(kačka, 12. 4. 2012 19:11)

Jestě jsem se taky chtěla zeptat,kdo četl Upíří deníky 9. a 10.díl ,ať mi prosím řekne jestli se stane Danom opět upírem a jestli se Stefan stane člověkem?

Re: budou nebo ne?

(rosemary20, 25. 9. 2012 11:16)

damon se stane upirem ale stefan clovekem ne.

Re: Re: budou nebo ne?

(kačka, 8. 11. 2012 20:13)

Díky,zrovna teď jsem to dočetla xD

Kde je Meredith?

(kačka, 9. 4. 2012 12:42)

Ještě jsem se chtěla zeptat jestli nevíte,proč v seriálu není Meredith Sulezová,když v knížce je jedna z hlavních postav.

Re: Kde je Meredith?

(rosemary20, 25. 9. 2012 11:43)

jo to by me taky zajimalo protoze v knizce je meredith elenina nejlepsi kamoska av serialu jsem ji nevidela ani jednou.

Re: Re: Kde je Meredith?

(kačka, 8. 11. 2012 20:12)

Přesně.

...

(andie, 23. 3. 2011 13:23)

To je těžké, protože ani jedno není žádná skvělá literatura. Je to něco, co osloví puberťáky, je to odpočinkové, a pokud by to člověk srovnal s díly jako je Jméno růže od Eca atd. asi by musel uznat, že charaktery postav jsou naprosto ploché, děj nenápaditý (v případě Stmívání z velké části okopírované od Upířích deníků, které vyšly někdy v roce 1991-1992). Čtvrtý díl Stmívání je jedno velké nafouknuté klišé, bez kterého by celá série vypadala líp. Upíří deníky jsou svým způsobem také pořád jen prodlužovaný příběh. Ani jedna autorka neví, kdy je dobré skončit a začít psát něco jiného. A tam je asi kámen úrazu. To, že je Stmívání úspěšnější je tím, že v době, kdy vyšly Upíří deníky o tohle téma tady v republice zřejmě nebyl zájem - ne takový jako dnes... Nevím, nakolik můžou hodnotit kvalitu díla slečny ze základní školy, které neovládají pravopis, gramatiku ani interpunkci a jejich dosavadní nejkvalitnější dílo, které přečetly, bylo právě Stmívání. Já jako člověk, který byl školou donucen číst Tolstého, Dostojevského, Poea a podobné autory, může Stmívání vzít do ruky jen jako odpočinek a nesmí u toho přemýšlet, jinak by umíral smíchy. U Upířích deníků je fuška vůbec překonat začátek, kde nám Elena musí ukázat, co všechno si bere na sebe a jak si vůbec Stefan dovoluje ji přehlédnout... Dnes se tyhle knihy prostě prodávají ne protože by byly kvalitní, ale protože si každá puberťačka chce přečíst romanci o upírovi a lidské dívce, která navíc není psaná žádným složitým slohem a není třeba si tam prakticky nic domýšlet. Existuje prostě několik variat: Bella bude upír, zemře, nebo zůstane člověkem - žádná jiná verze není, což tedy na přemýšlení není moc náročné. Ale tak už to je... Já bych doporučila si napřed přečíst autory děl, v kterých mají postavy nějaký charakter a skutečný problém (ne dilema zda kousnout, či nekousnout), potom až hodnotit tahle díla psaná za účelem prodejnosti. Vždyť každý, kdo trochu ovládá sloh a umí aspoň maličko odhadnout chování postav, napíše věc typu Stmívání. Prostě vymyslíte svou hrdinku včetně vzhledu, přidělíte jí nějakého trpícího fešáka s tesáky a rozehrajete dilema vztahu člověk a upír... Člověk nesmí zapomenout na nějaké ty záporáky a aby to nepůsobilo jako super levná romance, je třeba přidat ještě pár postav, kteří rozehrají nějaký vedlejší děj, aby si člověk chvíli myslel, že půjde o víc, než o romantickou lásku. To je vlastně to, co oceňuju např. na Potterovi, protože tam žádný takový vztah být nemusel, postavy mají charakter a zpětně člověk vidí, že příběh je promyšlený a vše do sebe zapadne... Lidi to zkrátka zaujalo i bez příšerných vyznání lásky - což je přesně to, čím si méně schopní spisovatelé kupují čtenáře. Kdo umí vytvořit skutečný příběh, nepotřebuje tam nacpat lásku mezi puberťáky, či puberťákem a dlouho mrtvým puberťákem... Takže obojí je naprosto průměrná literatura a oblínená je, protože je jednoduchá a nenáročná...

Re: ...

(..., 6. 6. 2011 15:57)

Máš sice pravdu, ale ty jsi nikdy nebyla puberťák? Já četla Poea, moc miluju jeho příběhy, četla jsem i další charaktery, které nebudu jmenovat, jelikož by jich byla spousta. Ale to není důvod, abych tu hanila něco a někoho. Každý má svůj styl, každému se líbí něco jiného. A hlavně, je pořád lepší, aby dnešní dívky četly například Stmívání (když se jim to líbí), než aby chodily fetovat na diskotéky či celé dny proseděly u PC!!!! Zájem o knihy u mladé generace totiž upadá a když naše děti navedeme od těchto pro ně poutavých "jednoduchých" knih, možná se dostanou i k těm kvalitnějším, jak píšeš. Vsadím se, že kdybys svému dítěti do rukou nacpala např. Apollinaireovi Kaligramy, že bys je za okamžik viděla ležet v koutě. Toť jen můj názor...

Re: Re: ...

(rosemary20, 25. 9. 2012 11:32)

souhlasim ale podle me se stmivani a upiri deniky nelibi jenom detem.podivej se treba na me bylo mi dvacet a porad to sleduju a ctu a libi se mi to. klidne si o me mysli ze jsem divna ale ja mam na to svuj nazor...

Re: ...

(sadfagew, 9. 4. 2012 12:09)

Myslím,že je to blbost,je to skvělá literatura!!!

Re: ...

(verča, 9. 4. 2012 12:11)

Myslím,že je to mega blbost je to úžasný!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re: ...

(rose mary20, 25. 9. 2012 11:13)

upiri deniky jsou nejlepsi.souhlasim s tebou.miluju jak knizky tak film ale film je podle me lepsi co myslis?

Re: ...

(rosemary20, 25. 9. 2012 11:10)

myslis si ze ses chytra?upiri deniky jsou proste nejepsi, ty to podle me ani neznas a jenom to urazis.

upíří deníky

(AikoDragonMizuki, 22. 1. 2011 19:00)

ty sou ndjlepší Damon je prostě nej...prála bych mu aby byl s Elenou on...